مشارکت در ساخت خانه، ملک و زمین

اگر به فکر مشارکت در ساخت خانه، زمین، ملک و… تجاری یا مسکونی خود هستید، ما در کنار شما هستیم. در کنتراتچی بهترین و برترین سازندگان کشور و بخصوص مناطق مختلف تهران در کنار شما هستند. کنتراتچی توانسته است با تحقیقات و بررسی های گسترده در مناطق مختلف کشور، بهترین و خوشنام ترین سازندگان را شناسایی کند و آنها را به تیم خود دعوت نماید. پس نیازی به تحقیق در این زمینه ندارید چون کنتراتچی این کار را برای شما به بهترین شکل ممکن و توسط کارشناسان مجرب این حوزه انجام داده است. در ادامه توضیحاتی در مورد شرایط مشارکت در ساخت خواهیم داد. با ما همراه باشید.

 برای درخواست مشاوره رایگان در زمینه مشارکت در ساخت، شما عزیزان می توانید از طریق تلفن تماس 09199500495 با ما تماس بگیرید یا از طرق فرم زیر درخواست خود را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم.

مشارکت در ساخت چیست؟

اگر بخواهیم مشارکت را به طور کوتاه توضیح دهیم می توان گفت مشارکت در ساخت قراردادی است که طبق آن مالک، زمین یا ملک کلنگی خود را در اختیار سازنده قرار می دهد تا بنایی در آن احداث شود. در این قرارداد تمام هزینه های ساخت و ساز از صفر تا صد بر عهده سازنده می باشد اما در پایان، سازنده هم در تمام ملک متناسب با هزینه های پرداخت شده از طرف وی، سهم خواهد داشت.

قرارداد مشارکت در ساخت را می توان قراردادی با سود دو جانبه دانست. زیرا هم مالک زمین که توان ساخت ملک خود را ندارد به مقصودش می رسد و هم سازنده نیازی به هزینه بالای خرید زمین برای پروژه های خود ندارد.

مشارکت در ساخت خانه و زمین

چرا مشارکت در ساخت؟

مشارکت در ساخت قراردادی است که در نتیجه همکاری مالک و سازنده ایجاد می شود. این قرارداد اگر به شکل خوبی اجرا شود می تواند برای هر دو طرف سود و منفعت بسیار خوبی به همراه داشته باشد. علاوه بر منافع شخصی، باعث بهبود فضای شهری خواهد شد.

با مشارکت در ساخت زمین های خالی و همچنین ساختمان های فرسوده جای خود را به بناهای نوساز و جدید خواهند داد. علاوه بر زیبایی شهری، می توان به ایمنی و استاندارد شدن منازل فرسوده با توجه به زلزله خیز بودن کشور نیز اشاره کرد. بیشتر خانه های فرسوده از لحاظ استحکام شرایط مناسبی ندارند که با توسعه این نوع قرارداد می توان این مشکل را تا حدودی در مناطق قدیمی و سنتی شهری نیز حل نمود. این موارد را می توان مهم ترین مزایای مشارکت در ساخت خانه کلنگی و زمین دانست.

قانون و شرایط تقسیم بنای احداث شده (واحدها) در مشارکت

تقسیم سهم از بنا در قرارداد مشارکت در ساخت بیشتر موارد به عرف منطقه بستگی دارد. برای تمام مناطق نمی توان سهم مشخصی را اعلام نمود. به طور مثال در مناطقی که ارزش زمین در آن بسیار بالاست ممکن است مالک سهم بیشتری از بنا را داشته باشد. برعکس این مورد در صورتی که ارزش زمین به نسبت هزینه های ساخت پایین تر باشد نیز صادق است. در این شرایط درصد سهم سازنده از بنا بیشتر خواهد بود. در هر صورت برای توافق در تقسیم سهم از بنا بهترین حالت این است که به عرف منطقه و حتی محله خود رجوع کنید. توصیه ما این است که برای جلوگیری از هرگونه ضرر احتمالی، حتما به کارشناسان خبره در این زمینه مراجعه کنید.

خطرات مشارکت در ساخت

همانگونه که پیشتر بیان کردیم مشارکت در ساخت قراردادی با سود دو جانبه است. این نکته را نباید فراموش کنید که عدم آگاهی شما به موارد قانونی در قرارداد ممکن است در آینده برای شما مشکلاتی ایجاد کند. در ابتدا حتما تحقیقات لازمه را به عمل آورید و در صورت امکان از افراد خبره در این زمینه کمک بگیرید.

در نهایت توصیه ما به شما این است که به جای ترس از مشارکت در ساخت، آگاهانه تصمیم بگیرید و تحقیقات لازم را به عمل آورید زیرا مشارکت در ساخت قراردادی پر سود و دارای ارزش افزوده برای شما و ملکتان خواهد بود.

برخی از نکاتی که باید به آن ها توجه کنیم

از آنجا که قرارداد مشارکت در ساخت قراردادی مهم و دارای آثار مالی بسیار بالایی است حتما در مواردی که در قرارداد ذکر می شود دقت لازم را به عمل آورید.

  • از جمله نکاتی که باید به آن توجه کنید توافق در نحوه تقسیم بنا بعد از ساخت است.
  • مورد بعدی که باید به آن توجه کنید تعهدات سازنده می باشد. باید تمام تعهدات سازنده و آورده های وی در قرارداد ذکر شود.
  • تعهدات مالک و آورده های وی باید به طور کامل در قرارداد ذکر شود.
  • سطح کیفی مصالحی که قرار است در بنا به کار برده شود.
  • ذکر تمام هزینه های متفرقه به صورت جزئی و اینکه بر عهده چه کسی است.
  • بهتر است قرارداد در دفاتر اسناد رسمی یا املاکی های معتبر نوشته شود.
  • بهتر است همراه خود وکیل یا کارشناس خبره در این زمینه داشته باشید.

در پایان اگر قصد مشارکت در ساخت ملک یا زمین خود دارید

گروه ساختمانی کنتراتچی با تکیه بر بزرگ ترین مجموعه ساختمانی خود، متشکل از کارشناسان و فعالان خوشنام ساختمان سازی، این امکان را برای شما فراهم آورده است که در کوتاه ترین زمان ممکن، بهترین سازندگان کشور و بخصوص تهران را جهت مشارکت در ساخت ملک یا زمین شما معرفی کند. گروه ساختمانی کنتراتچی متناسب با منطقه و شرایط شما بهترین سازنده برای مشارکت در ساخت را معرفی خواهد نمود. از این که به مجموعه کنتراتچی اعتماد دارید و ما را برای خدمت رسانی انتخاب می کنید سپاسگزاریم.

 برای درخواست خدمات ساختمانی ارائه شده در وب سایت شما عزیزان می توانید از طریق تلفن تماس 09199500495 با ما تماس بگیرید یا از طرق فرم زیر درخواست خود را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم.

خدمات اصلی کنتراتچی

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/kontoratchi/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373